Gdzie można zamontować domek dla trzmieli?


 

Gdy już staniesz się właścicielem domku dla trzmieli, bez względu na to czy zrobisz go samemu czy też kupisz przez internet, pozostaje kwestia tego gdzie taki domek postawić w swoim ogrodzie. Na całe szczęście jest tutaj o wiele większa dowolność, niż w przypadku montowania budki dla ptaków.

 

 

Natomiast jeżeli Ty jesteś jeszcze na etapie kupowania domku dla trzmieli, to ja polecam Ci poszukać ich na stronie www.mkwpracownia.pl/budki-dla-owadow-pozytecznych/typ-trzmiel , gdzie produkty profesjonalnej firmy , wyróżniają się naprawdę świetną jakością. Natomiast wracając do kwestii montażu domku dla trzmieli, to tutaj tak naprawdę ogranicza Cię tylko twoja decyzja.

 

 

Oto kilka możliwości:

  • Drzewo – domek dla trzmieli możesz swobodnie zamontować na drzewie. Oczywiście takie drzewo musi być odpowiednio wytrzymałe, unikałbym montowania takiego domku na roślinach niższych niż 2 metry ( więcej o wpływie drzew na pszczoły i trzmiele na http://powiatleborski.bip.gov.pl/komunikaty-i-ogloszenia/negatywny-wplyw-lipy-wegierskiej-na-pszczoly-i-trzmiele.html ).
  • Postawienie na ziemi – domki dla trzmieli w przeciwieństwie do budek dla ptaków mogą stać na ziemi. Warto jednak postawić go w takim miejscu, żeby był widoczny by uniknąć przypadkowego potrącenia go. Trzmiele są przyjaźnie nastawione do ludzi, jednak coś takiego odebrałyby prawdopodobnie jako atak.

 

 

To są dwie propozycje tego gdzie możesz umieścić domek dla trzmieli – wybierz tę, która Ci bardziej pasuje.