Najpopularniejsze źródła ogrzewania domu – podstawowe informacje


 

Dom ogrzewać można za pomocą różnych źródeł oraz z wykorzystaniem różnorodnych typów instalacji. Poniżej znaleźć można kilka podstawowych informacji na temat najczęściej wybieranych sposobów ogrzewanie budynków mieszkalnych oraz usługowych.

  • Węgiel. Jest to źródło względnie tanie i łatwo dostępne (zwłaszcza jeśli bierzemy pod uwagę Polskę), jednak niezbyt korzystne dla środowiska naturalnego. Ogrzewając dom węglem, należy być przygotowanym na dodatkowe obowiązki, związane ze składowaniem tego materiału i prawidłową obsługą pieca.

 

Dom ogrzewany przez kotły termet na wsi

Dom ogrzewany przez kotły termet

 

  • Gaz. Instalacja ogrzewania gazowego to lepsza alternatywa niż wykorzystywanie węgla. Po pierwsze, jest to dużo bardziej ekologiczny sposób dostarczania ciepła. Po drugie, obsługa nawet zaawansowanych technologicznie kotłów kondensacyjnych, jest dużo prostsze oraz bardziej komfortowe niż w przypadku pieca opalanego węglem. Przed wyborem kotłów gazowych warto skontaktować się specjalistami ze sklepu sklep.auroks.pl/kotly-termet-gazowe , którzy znają się na przykład na bardzo cenionych kotłach Termet.

 

 

  • Olej opałowy. To kolejna z dość kontrowersyjnych form ogrzewania, która nie jest ani zbyt ekologiczna, ani niestety bezpieczna dla jej użytkowników.

 

 

 

  • Prąd. Decydując się na ogrzanie domu czy innego budynku prądem elektrycznym, należy być przygotowanym na duże wydatki. Można być jednak spokojnym o obsługę instalacji grzewczej, jest ona bowiem dosyć prosta.