Trendy w projektowaniu wnętrz


Moda wciąż się zmienia i możemy zauważyć to nie tylko w branży odzieżowej czy fryzjerskiej, ale także wnętrzarskiej. Obecnie warszawscy projektanci wnętrz nadają nam nowe trendy, którym chętnie, jako inwestorzy się podporządkowujemy. Dziś, jak potwierdza www.e-domy.pl , kontrahenci szczególnie cenią sobie:

  • Minimalizm;

  • Surowość;

  • I prostotę form.

 

 

Ich zdaniem jest to nie tylko ekonomiczne i eleganckie, ale przede wszystkim praktyczne i wiedzą o tym wszyscy, którzy w swoich usługach posiadają projektowanie wnętrz. Warszawa, jak zdążyliśmy już wspomnieć jest tutaj swoistym prekursorem, choć jak można zauważyć nie tylko warszawscy, ale również krakowscy i katowiccy projektanci wnętrz mają w branży wiele do powiedzenia.

 

Projektowanie wnętrz. Kraków miastem elegancji

Krakowscy projektanci wnętrz bardzo często współpracują z klientami, którzy ponad wszystko cenią ekskluzywność. Ich wysokie wymagania możemy szczególnie zauważyć wśród przedsiębiorców, dla których eleganckie wnętrza siedzib firmowych są przede wszystkim reklamą. Zastanawialiśmy się czy w Krakowie każdy może zostać projektantem wnętrz i z naszych obserwacji wynika, że zdecydowanie nie. Jest to branża, która wymaga pewnych predyspozycji a zaliczymy do nich:

  • Pomysłowość pozwalającą na tworzenie ciekawych projektów pod indywidualne gusta klientów;

  • Cierpliwość i samodyscyplinę, dzięki czemu można znaleźć kompromis pomiędzy wizjami klientów i własnymi;

  • Doświadczenie i ogromne zasoby wiedzy teoretycznej oraz praktycznej.

     

 

 

Projektowanie wnętrz. Katowice szansą dla młodych

Nieco inaczej wygląda sytuacja w Katowicach, bowiem tutejsi projektanci wnętrz mają ogromne możliwości rozwojowe. Lokalne pracownie chętnie nawiązują współpracę z młodymi adeptami do zawodu, którzy mają głowy pełne świeżych pomysłów. Tutaj trendy odgrywają nieco mniejsze znaczenie, choć wydaje się, że na przestrzeni najbliższych lat ulegnie to dużej zmianie.