Komin do domu jednorodzinnego


 

Budujesz dom jednorodzinny i zastanawiasz się jaki rodzaj komina wybrać? Dawniej było prosto, ponieważ w zasadzie istniały tylko i wyłącznie kominy murowane. Dzisiaj coraz większą popularność zdobywają kominy systemowe. Liderem w tej dziedzinie jest sklep.auroks.pl/kominy-systemy-kominowe , która skupia się na produkcji kominów systemowych ceramicznych i według mnie jest to najlepsze rozwiązanie do domów jednorodzinnych.

 

 

 

  • Trwałość konstrukcji – firmy często udzielają co najmniej 30 lat gwarancji na kominy systemowe ceramiczne (w przypadku kominów stalowych jest to 10 lat gwarancji). Dzięki temu masz pewność, że przez najbliższe 30 lat będziesz miał spokój i nie będziesz musiał urządzać remontu.
  • Szczelność i jakość wykonania – w systemowych kominach wszystko stoi na najwyższym poziomie, ponieważ poszczególne części zostały wyprodukowane w fabryce. Natomiast w przypadku kominów murowanych wszystko zależy od tego jak dobrze zostanie zbudowany komin.

 

 

Popularne kominy systemowe na dachu

Popularne kominy systemowe.

 

Dodatkowo na korzyść kominów systemowych ma wpływ ich spadająca cena. Dzisiaj często tańsze są rozwiązania ceramiczne i stalowe, niż klasyczne kominy murowane.