Projektant czy architekt wnętrz?


 

Osoby zajmujące się projektowaniem wnętrz, to z pewnością osoby, które mają w sobie pasję do pięknych przestrzeni. Ten zawód dawniej był wykorzystywany głównie przez bogatsze osoby z dużych miast, takich jak Warszawa. Obecnie architekt wnętrz oraz projektant wnętrz świadczą usługi, z których korzysta coraz większe grono osób. Te dwa określenia często są stosowane zamiennie, chociaż odnoszą się do innych usług.

Architekt czy projektant?

Przeglądając ogłoszenia w gazetach oraz w sieci często można trafić na hasła typu Architekt wnętrz z Krakowa zaprasza” lub “Skorzystaj z usług krakowskiego projektanta wnętrz”. Pozornie oznaczają one to samo, ale te dwa zawody nie są swoimi synonimami! Projektant wnętrz ma bowiem węższy zakres obowiązków i zajmuje się głównie wybieraniem dodatków. Jego “działką” są więc firany, poduszki i obrusy dobrane tak, aby komponowały się z wnętrzami. Projektanci działają w wielu miejscowościach, nie ma znaczenia, czy zamieszkujesz prowincję czy Katowice. Architekt wnętrz to także zawód, którego przedstawicieli znaleźć można w całej Polsce. Jednak zakres ich obowiązków jest odmienny, dużo szerszy. Jest to bowiem osoba, która zajmuje się głównie przebudową wnętrz, a dekoracją w mniejszym stopniu.

Odpowiedzialny zawód

Praca architekta wnętrz jest odpowiedzialna. Warszawa czy malutka wieś – to nie ma znaczenia. Klienci wszędzie są tak samo wymagający” udaje nam się dowiedzieć w rozmowie z przedstawicielem www.e-domy.pl/projekty-domow.html , znanego architekta wnętrz. Jest to praca odpowiedzialna nie tylko ze względu na wymagających klientów, ale też ze względu na konieczność współpracowania z przedstawicielami takich branży jak budowlana, hydrauliczna i elektryczna.

Projektant wnętrz to popularny zawód  i dobrze płatny

Projektant wnętrz to popularny zawód

Widać jednak, że jest to zawód cieszący się rosnącym powodzeniem. Świadczy o tym fakt, że kierunek ten pojawia się na wielu uczelniach. Architekturę wnętrz można studiować między innymi w Kielcach. Aby zostać z kolei projektantem wnętrz, studia nie są potrzebne.