Projekt nowoczesnego i inteligentnego domu


 

Nie wiem jak Tobie, ale mnie hasło „projekty nowoczesnych domów” kojarzy się automatycznie z domem inteligentnym, czyli takim, który robi wiele rzeczy za mnie. Dzisiejszy rozwój techniki pozwala wiele rzeczy zautomatyzować i według mnie projekt nowoczesnego domu, powinien zawierać w sobie przynajmniej częściową automatyzację. Oczywiście cały czas przy tym powinien wyglądać co najmniej tak dobrze jak projekty nowoczesnych domów z palety www.homekoncept.com.pl , jednego z liderów na polskim rynku.
Dzisiejsze inteligentne domy potrafią być zdalnie sterowane. Wchodzisz po prostu do swojego smartfona i możesz zobaczyć co się u Ciebie dzieje. Rozpocząć robienie kawy tak, by była ona gotowa i idealna do picia, kiedy wrócisz. Automatyczne odkurzacze również uzupełnią twój projekt nowoczesnego domu, o dodatkową funkcjonalność i nie będziesz musiał wykonywać tej nużącej dla wielu osób czynności.

 

 

 

Inteligenty i nowoczesny dom nie zrobi wszystkiego za Ciebie

Oczywiście nie oznacza to, że jeżeli wybierzesz projekt nowoczesnego domu, to nic nie będziesz musiał robić. Technologia jeszcze tak się nie rozwinęła. Po prostu wiele rzeczy będziesz miał zautomatyzowanych i będziesz je mógł robić zdalnie.
Przykładowo zdalne wyłączenie świateł w innym pomieszczeniu, albo sprawdzenie czy drzwi są zamknięte. To wszystko jest dostępne już dzisiaj!

 

 

 

Ponadto możesz wyposażyć swoje drzwi w różnego rodzaju mechanizmy, które zabezpieczą Cię przed zgubieniem kluczyka, na przykład drzwi otwierane za pomocą czytnika linii papilarnych. To wszystko możesz umieścić w projekcie nowoczesnego domu.
Jak widać technologia się rozwinęła znacznie w przeciągu ostatnich kilku lat i w przyszłości ciągle będzie się rozwijać. Dlatego jeżeli chcesz zainwestować w projekt nowoczesnego domu, który jest inteligenty to musisz zaakceptować fakt, że w przyszłości będzie wymagał on modernizacji. Prawdopodobnie większych niż w przypadku tradycyjnego domu.
Jednocześnie jeżeli chcesz kupić projekt nowoczesnego domu, ale nie zależy Ci na tym, by twój dom był inteligenty to takie rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe.

 

 

Stół i projekty nowoczesnych domów na nim.

Stół i projekty nowoczesnych domów.