Budki lęgowe dla ptaków – wszystko, co musisz o nich wiedzieć


 

Coraz popularniejsze jest wieszanie i stawianie domków dla ptaków, by w warunkach miejskich stworzyć im szansę na stworzenie gniazda w spokojnym i bezpiecznym miejscu. Jeśli też masz taki plan, oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o budkach lęgowych. Skrzynki lęgowe muszą być wykonane tak, by ptaki były w nich bezpieczne, dlatego polecamy budki produkowane przez http://www.mkwpracownia.pl – to firma, która tworzy niesamowite projekty na rzecz przyrody, a ich domki dla ptaków są naprawdę zachwycające. Budki lęgowe oczywiście musimy dobierać do określonego gatunku.

 

 

Poza oczywistymi różnicami – domek dla kaczek wygląda inaczej niż ten dla sikorek – czasem liczą się detale, na przykład precyzyjnie dobrany otwór, przez który ptaki wlatują do środka. To istotne, bo budki lęgowe często stanowią łakomy kąsek dla ptaków. Może się więc okazać, że gdy zrobimy domek dla jerzyków z nieodpowiednim otworem, zanim zdążą tam zamieszkać, już w środku umości sobie gniazdo sikorka bogatka, która lubi się panoszyć w okolicy i jest zdecydowanie bardziej przebojowa niż inne gatunki ptaków.

 

Budki lęgowe to pomoc dla wszystkich ptaków.

Budki lęgowe to pomoc dla ptaków.

 

Właśnie z tego względu lepiej zamawiać budki lęgowe u sprawdzonych projektantów i producentów – mamy wówczas stuprocentową pewność, że naprawdę robimy ptakom przysługę i to bynajmniej nie niedźwiedzią. A dobre budki lęgowe mogą naprawdę poprawić jakość ptasiego życia. A nam dostarczyć masę radości z obserwowania ich lokatorów.