Duży dom parterowy – czy to dobry pomysł?


 

Projekt domu parterowego kojarzy się z czymś małym. Z resztą na stronie https://www.homekoncept.com.pl/product-category/dom/domy-parterowe/ i innych stronach zawierających gotowe projekty domów, ciężko znaleźć jest projekt dużego domu parterowego. Jednak czy jest to rozwiązanie niemożliwe do zrealizowania?

 

 

Duży dom parterowy

W naszym kraju znacznie większą popularność mają domy piętrowe. I często osoby, które chcą mieć nawet mały dom upierają się przy tym, że ma być on piętrowy. Według mnie projekty domów parterowych wyglądają pod wieloma względami o wiele ładniej, zwłaszcza w środku.
Jak to wygląda natomiast w przypadku projektów dużych domów parterowych? Technicznie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki dom zbudować. Potrzebujesz tylko dużego podwórka. Problemem tak naprawdę pozostaje tylko kwestia dachu – w wielu przypadkach najłatwiej będzie wybrać dach płaski, co wiąże się z koniecznością odświeżania go zimą.

 

Projekty domów parterowych wyglądają pod wieloma względami o wiele ładniej.

Projekty domów parterowych wyglądają pod wieloma względami o wiele ładniej, zwłaszcza w środku.

 

Jednocześnie projekty dużych domów parterowych można uzupełnić o zielony dach. Jest to ciekawe rozwiązanie, które z pewnością wyróżni jeszcze bardziej dom na tle innych budynków. Nie dość, że będzie on stosunkowo rozległy, parterowy (Co nie jest popularne w naszym kraju), to dodatkowo będzie posiadał dach, na którym będą rosły rośliny.
Największą wadą dużych projektów parterowych domów jest to, że potrzeba dużo podwórka. A to może znacząco podnieść koszty wybudowania takiego domu, ponieważ cena Ziemi nie należy do najtańszych jeżeli mówimy o miejscowościach położonych blisko większych miast.