Jakie są zalety schodów drewnianych?


 

Odpowiednio zaprojektowane i dopasowane schody drewniane mogą stanowić bardzo efektowną ozdobę każdej aranżacji i ciekawy element jej wystroju. Biura projektowe ( link ) stosują mnóstwo ciekawych rozwiązań, dzięki któremu temu tak pozornie zwyczajnemu elementowi konstrukcyjnemu daleko do nudy.

 

Schody drewniane praktycznie zawsze są przede wszystkim stylowe, jakiej by nie miały formy.

Schody drewniane praktycznie zawsze są przede wszystkim stylowe.

 

Schody drewniane praktycznie zawsze są przede wszystkim stylowe. Jakiej by nie miały formy, wielkości, kształtu, sam kolor i faktura drewna nadają im zawsze mnóstwo klasy. Jeśli zatem uważamy, że nasze wnętrze jest za skromne, za proste, za zwyczajne, to takie drewno może mu znacznie pomóc. Kształtów i form schodów drewnianych jest obecnie tak dużo, że nawet w małym wnętrz znajdzie się na nie miejsce, jeśli zastosujemy np. schody spiralne.
Schody drewniane pasują obecnie do bardzo wielu aranżacji, są niezwykle uniwersalne. Świetnie będą wyglądały we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych, czyli właściwie wszędzie.
Nie można ponadto zapominać o wyjątkowej trwałości i wytrzymałości schodów drewnianych. Jeśli będziemy je odpowiednio pielęgnować, to zachowają nieskazitelny wygląd na bardzo długie lata nawet bardzo intensywnego, codziennego użytkowania.