Moda na spieki w stylowych łazienkach


 

Coraz częściej klienci zadają pytanie co to za materiał, bo słyszeli o nim lub widzieli w ofercie, a nazwa jest na tyle tajemnicza, że zwykły laik nie bardzo wie, o co chodzi. A chodzi o bardzo cienkie płyty wielkich rozmiarów, wykonane technologią spiekania ze zmielonych skał granitowych z dodatkiem barwników i glinek. Na spodzie płyt ze spieków często stosowana jest siatka wzmacniająca, co czyni z nim bardzo twardy i mocny materiał odporny na uderzenia i pęknięcia. Inne zalety płyt to również odporność na plamy, ścieranie i zarysowania. Tyle o parametrach technicznych, które w dużej części są odpowiedzialne za coraz większą popularność tego materiału. Ale to nie koniec jego zalet.

Spieki charakteryzują się przepięknie barwioną powierzchnią. Wiele wzorów wykorzystuje efekt metaliczny, inne za inspiracje wykorzystują naturalne motywy piaskowców, granitów lub marmurów. Ich naturalny efekt w dużej mierze tłumaczy coraz częstsze wykorzystanie w aranżacji nowoczesnych wnętrz. Powoli staja się standardowym składnikiem sklepów wyspecjalizowanych w nowoczesnych materiałach wykończenia wnętrz.

Awangardowe, a zarazem bardzo elegancje aranżacje stały się specjalnością  –> homekoncept.shop/produkty/plytki-i-podlogi/spieki-kwarcowe.html , witryny, która postawiła na nowatorskie pomysły i elegancję w każdym calu. Ta doktryna doskonale się sprawdza,czego dowodem są ciągle rosnące zamówienia na spieki. Można już spokojnie dziś mówić o nowej modzie, jednak właściwości tego materiału pozwalają wróżyć, że nie chodzi tu o kolejną szybko przemijająca tendencję. Niepowtarzalna estetyka, doskonałe parametry techniczne, oraz wszechstronne możliwości zastosowania pozwalają sadzić, że przyszłość rynku materiałów wykończeniowych w dużej mierze należy do spieków.

Co zatem należy zrobić, żeby nie pozostać w tyle za modą ? Najlepiej będzie zastosować ten rewelacyjny materiał we własnym domu lub mieszkaniu. Zdjęcia projektów wykorzystujących płyty ze spieków z pewnością staną się inspiracja dla własnego, niepowtarzalnego wnętrza.