Cena czy jakość, czyli czego unikać kupując płytki do łazienki?


Decyzje, decyzje…. Podejmujemy je, gdy wybieramy ciuchy do wyjścia, planujemy wakacje czy szukamy materiałów do odnowienia łazienki. W każdym przypadku stajemy przed wyborem pomiędzy ceną i jakością.

Płytki do łazienki, jak i wiele innych elementów dekoracji są produktem, który kupujemy dość rzadko i z racji sposobu montażu zagoszczą w naszym domu raczej na kilka lat niż miesięcy.

  • Na początek, całkowicie zapomnij o najtańszych płytkach do łazienki, jakich nie znajdziesz w porządnych, sklepach. Warto postawić na włoską glazurę, wtedy polecamy HomeKoncept Nie ma możliwości, żeby tanie płytki wytrzymały w dobrym stanie do następnego remontu, no chyba, że planujesz go zrobić w następnym roku. Cena nie jest jedynym wyznacznikiem, ale ma ogromne znaczenie

  • Najdroższe płytki do łazienki, wcale nie muszą być najlepsze. Czasem wysoka cena wynika z renomy producenta lub projektanta, z reguły są one najwyższej jakości i właściwie to nie podlega dyskusji, ale nie zawsze będzie to oznaczać dla nas wybór, najważniejsze, aby nam się podobały.

  • Superokazje bywają złudne. Decydując się na zakup płytek do łazienki, które są tzw. końcówką w sklepie, sporo ryzykujemy. Może się okazać, że nie ma możliwości wymiany partii, która odbiega nieco wzorem. Może nam też zabraknąć płytek i zdobycie ich okaże się niemożliwe.