Taras


Na tarasie spędzamy większość naszego sezony wiosenno-letniego, a czasem nawet jesiennego, dlatego szczególnie trzeba zadbać o urządzenie tego miejsca w sposób przytulny i funkcjonalny. Starannie zatem trzeba zastanowić się nad wyborem mebli tarasowych oraz roślinności.

 

 

Niezwykle ważnym tematem jest wybór posadzki. Na balkonach i tarasach powinny być materiały łatwe w pielęgnacji oraz odporne na zarysowania i pękanie oraz odporne na czynniki atmosferyczne. Najlepiej jeśli będą odporne na wilgoć i promieniowanie UV oraz mrozoodporne.

Płytki ceramiczne

Na tarasie dobrze sprawdzą płytki ceramiczne, które są łatwe w utrzymaniu czystości i posiadają wysokie walory estetyczne i funkcjonalne. Wybierając płytki zwróćmy uwagę na klasę ścieralności, im wyższa, tym płytki będą nam dłużej służyć.

Deski tarasowe

Coraz większym powodzeniem cieszą się deski tarasowe wykonane z kompozytu włókien drewnianych oraz tworzyw sztucznych. Swoją strukturą bardzo przypominają naturalne drewno, są jednak bardziej wytrzymałe niż drewno. Dzięki swej budowie są odporne na działanie grzybów, pleśni czy wilgoci. Są bardzo proste w montażu i konserwacji.

 

 

Płyty betonowe

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie na tarasie płyt betonowy, które nie dość, że zachwycają prostotą i surowością, to są również bardzo praktyczne. Ich zaletą jest trwałość, wytrzymałość na warunki atmosferyczne, takie jak mróz, wilgoć i wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne. Są także antypoślizgowe.

Płyty gumowe

To materiał, który doskonale sprawdzi się w przypadku, kiedy mamy małe dzieci. Są one bardzo miękkie i elastyczne, co zamortyzuje upadek dziecka. Są również bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne (mróz, wilgoć) oraz promieniowanie UV.